Фрам - це ультралайт чи все таки не ультралайт? Час від часу отримуємо подібні питання, тож розставимо крапки над і. 

Від самого початку легке спорядження - один з принципів Fram Equipment. Власне історія спорядження Fram почалася, коли у 2008 році засновники бренду Олексій Келін та Анастасія Волкова з командою готувалися до експедиції на Памір. Для довгого та складного походу було потрібне легке, і водночас міцне спорядження. Представлене в той час на ринку їх не задовільняло - тож вони самостійно розробили перші рюкзак Osh, шатер Hope та самоскиди Shkhara. Які прекрасно показали себе на тестуванні. Настільки, що ці моделі ми успішно виробляємо до цього дня. 

А для чого так гнатися за грамами? Ультралегке спорядження в першу чергу потрібне для складних сходжень та довгих автономних експедицій. Де від ваги речей дуже залежить, скільки спорядження та продуктів учасники зможуть взяти з собою та унести. Та скільки зекономлять сил - отже, чи зможуть здолати заплановану перешкоду. 

Це досить вузькі ніші для професіоналів. Однак легке спорядження набуває все більшої популярності і серед широкого загалу туристів та мандрівників. Тому що це комфорт. Навіть якщо ви просто гуляєте Карпатами - легший на кілограм рюкзак це зекономлені сили, щоб прийти на ночівлю швидше і краще відпочити. Або, цитуючи нашого менеджера з продажів, а нині військовослужбовця Віктор Пришляк - легший на кілограм рюкзак це додаткові 10 шоколадок. 

Ну то супер, пошиємо все з найлегших тканин і з мінімум деталей і пішли в гори? Це ближче до концепції ultralight. Але такий підхід не вирішує ряд проблем. У погоні за легкою вагою виробники жертвують або зносостійкістю, або комфортом.  

Для нас принциповим є робити не лише легке, а й надійне та зручне спорядження. Ми виготовляємо речі для складних технічних сходжень та експедицій. Де спортсмен має бути впевнений у своєму спорядженні. 

Ми виготовляємо і речі для трекінгу та подорожей. Тут мала вага не стільки грає роль у досягненні спортивної цілі, скільки забезпечує комфорт мандрівки. Водночас і тут спорядження має бути зручним та міцним. Бо з цими речами людина подорожує довго.

В обох випадках потрібен розумний компроміс між легкою вагою, надійністю та комфортом. Цей підхід ми називаємо smartlight. 

В його основі лежить технологічність. Саме завдяки продуманій конструкції, підбору матеріалів та технології пошиву можна “засунути” в ту саму вагу більше зручних деталей. Або зробити наприклад рюкзак комфортнішим для носіння. Чи таким, щоб витримував більші навантаження. 

А якому спорядженню надаєте перевагу ви? Жорсткий ultralight чи більш комфортні/ довговічні моделі?