Fram Tempo

Мене завжди приваблювала ідея розвитку потужних українських брендів, які б могли конкурувати та достойно представляти Україну на світових ринках. Тому дуже тішуся коли бачу спорядження на яке імениті світові виробники не відмовилися б випустити під своїм лейблом. Саме про такий рюкзак ми поговоримо сьогодні, зустрічайте – Fram Tempo 50.

Fram Tempo 50: нічого зайвого

Еволюція українських наплічників

Розпочалося все з заміни радянських “колобків” та “єрмаків” в 90-х на “анатомічні”, які шилися туристами у гаражних умовах часто з багаторічним досвідом альпінізму, так з’явилися “волковські”, “понурковські” і багато інших “іменних” рюкзаків, я був власником досить непоганого “Шматовського” примірника, і маю сказати, що він лишив після себе досить таки непогані враження.

Першим великим брендом, який серійно на початку 00-х років запустив копії “Дойтерів” на український ринок стала “Terra Incognita”. Однак після того, як в 10-х роках на полицях магазинів спорядження з’явилися значно більш інноваційні та легкі рюкзаки багатьох світових брендів першого ешелону, вони витіснили українські рюкзаки у дешеву нішу, і здавалося б, розвиток тут припинився. Звісно, є кілька вдалих моделей від житомирян з “Travel Extreme” і нішевий легкохідний ультралайт виробник “Liteway”. Однак позиція українського трекінгового рюкзака бестселлера досі лишалася вакантною. І ось, нарешті, маємо команду розробників, які серйозно взялися за досягнення цієї амбітної цілі.

Fram Tempo 50

Для тих, хто знається на українському аутдорі команду Fram додатково представляти не потрібно. Це досвідчені альпіністи за плечима яких є чимало проходжень складних технічних маршрутів, в тому числі і в Гімалаях. Минулого року, мені довелося тестувати на собі їхній рюкзак Fram Lukla 65 у Чорногорії, слід сказати, що він вийшов дуже збалансованим і минулого року став моїм улюбленим та основним рюкзаком.

Цього року, попри війну та те, що основні сили команди Fram зараз зосереджені на виробництві спорядження для фронту, як наприклад, рюкзак Fram Osh 100 призначений для військових, з’являються також і перспективні новачки. І якщо анонсований ультралегкий рюкзак з дайнеми ми поки що не будемо зачіпати, то прототип серійної моделі Tempo 50, викликає захват і бажання потримати його в руках та роздивитися деталі.

І це не дивно, адже він не виник з повітря. Перед нами результат багатьох тестувань та покращень, в якому можна побачити рішення, які розробники Fram відточили у своїх більш ранніх продуктах, призначених, в першу чергу, для альпінізму. І навіть, у Fram Tempo 50 читається цей почерк, адже за що ми любимо штурмові рюкзаки? Легкість, зностостійкість, лаконічність та зручна посадка. Це все є у цьому рюкзаку, немає поличок замість кишень, але ми говоримо про трекінговий рюкзак, тому саме так і має бути. Отже давайте більше про характеристики.

Головна перевага цього рюкзака – вага 1100 г при 50 л завантаження. При цьому виробник не використовував надлегких матеріалів, які б вимагали значно понижувати вагу спорядження, яке ви плануєте у ньому переносити. Основні тканини – достатньо зностійкий Oksford 340D rip-stop та посилена Cordura 500 D на дні та ззаду – в місцях, де потрібний максимальний захист від стирання.

Для того, щоб максимально полегшити конструкцію своїх рюкзаків Fram Equipment робить їх з мінімальною кількістю швів, звідси і дуже гарні показники ваги. Зазвичай, такий підхід передбачає один вхід зверху. В цьому ж випадку ми маємо нове рішення – завдяки блискавці від YKK, яка пущена якраз по шву, цей рюкзак за потреби розгортається, як валіза.

І це фантастично, ви, при бажанні, можете користуватися ним тільки як боковим входом, або ж повністю розгорнути його та отримати доступ до всіх речей у наплічнику. Це дуже зручна функція, і те, що виділяє цей рюкзак від решти трекінгових конкурентів.

 

Fram Tempo

В ньому використана пластикова фурнітура від відомого спеціалізованого бренду Woodjin, і слід сказати, що у цьому компоненті все гаразд все впевнено та надійно стикується. Мені особливо сподобалася маленька нагрудна стяжка, ну дуже харизматична деталь. До речі, у цьому елементі розробники теж знайшли свіже рішення, замість бігунка вони зробили дві позиції на гумках, які при бажанні можна швидко змінити.

Fram Tempo

 

Спинка у цьому рюкзаку регулюється та тонко підлаштовується під конкретного користувача. Вона водночас мінімалістична та натяжна. Як цього досягнули розробники? Алюмінієвий каркас напіввігнутий і тому між спиною та рюкзаком є вільний простір, який забезпечує вентиляцію. По боках є дві еластичні кишені достатньо місткі, щоб і речі на просушку вмістити, і великі ємності з водою.  Ззаду є світловідбиваючі гумки на які можна посадити трекінгові палиці.

Для тих, хто має пінні килимки, оцінить можливість їх нижнього кріплення, і тут слід віддати належне розробникам Fram, адже вони зробили стяжки достатньо довгими на противагу західним виробникам, у яких цей момент часто реалізований чисто символічно, і умовну “іжевку” прикріпити буває дуже не просто. Так само підійдуть ці стяжки і для кріплення наметів.

 

Fram Tempo

Ще однією приємною особливістю цього рюкзака є наявність на лямках двох еластичних кишень. Вони достатньо ємні для того щоб умістити більшість мобільних телефонів, навігаторів, або ж енергетичних напоїв або батончиків, що вже кому до смаку переносити у швидкому доступі. Кишені на поясі реалізовані з поєднанням зносостійкого матеріалу та еластичної сітки, тому знову ж таки мобільний телефон або інші дрібниці туди прекрасно заходять. Сам пояс м’який та зручний – нічого зайвого.

Fram Tempo

Верхній клапан традиційно для Fram повністю зйомний та має два відділення з кріпленням для ключів, всередині також є гумки з фіксаторами дрібних речей, як от, ліхтарики чи еластичний бинт. Зі сторони спинки є також традиційна для Fram ручка, вона дозволяє перености рюкзак з місця на місце при транспортуванні.  До речі, закривається основне відділення на ролтоп і матеріал всередині має DWR покриття, тобто від невеликого дощу він вас може захистити, а от карпатською зливою, я б його все ж не перевіряв.

Fram Tempo
Fram Tempo
Fram Tempo
Fram Tempo
Fram Tempo

Всередині рюкзака є кріплення для питної системи та вихід назовні, тому тим хто використовує цей девайс не доведеться від нього відмовлятися заради цього рюкзака.

Якщо говорити про те, як можна удосконалити цю конструкцію, то я сказав, що розробники витягнули з тих матеріалів, з якими працюють все найкраще. І наступним кроком було б використання преміум тканин, як на зразок 3D сіток для конструювання спинок, що тягнутиме за собою перехід до дорожчої цінової категорії. Тому станом на зараз, я вважаю, що цей рюкзак вийшов оригінальним та добре продуманим для своїх завдань.

Fram Tempo

Отже, якщо поєднати всі ідеї реалізовані у  цьому рюкзаку і його орієнтовну ціну, я б сказав, що перед нами потенційна нова зірка. Він прекрасно збалансований за параметрами легкість-комфорт-зносостійкість. Це не просто вдала модель рюкзака, це еволюція покращень Fram за десятиліття розробок рюкзаків для альпінізму та трекінгу.

Плюси:

  • Вага 1.1 кг при 50 л об’єму;
  • Добре реалізовані еластичні кишені на лямках та поясі;
  • Якісна фурнітура;
  • Замок, який дозволяє розкрити рюкзак в всій довжині;
  • Добре продумана та ергономічна конструкція;
  • Зручна та м’яка спинка та пояс.

Мінуси:

  • Рейнкавер доведеться докупляти окремо.

Висновок: Fram Tempо 50 – вагома заявка на найкраший трекінговий рюкзак на українському ринку. Підійде, як тим, хто рахує кожен грам спорядження, так і тим, хто хоче просто зручний та продуманий наплічник. Ну і звісно, окрема подяка Fram за те, що не зупиняються у своєму розвитку, навіть, під час війни, та створюють моделі, які можуть достойно представляти нашу країну на міжнародному ринку.

Оцінка: 9.0 з 10.