Універсальність - важлива перевага при виборі спорядження. Особливо для тих, хто носить спорядження на собі і рахує вагу. Саме прагнення до універсальності і лежить в основі концепції екіпіровки Softshell.

Відома туристична класика: багатошаровий одяг. 1 шар - відводить вологу, 2 - гріє, 3 - захищає від погодних умов. Добре виконують свою функцію, але це 3 окремих речі.

Одним з перших, кому прийшла в голову ідея об’єднати всі шари в одну річ, був шотландський альпініст Хеміш Гамільтон. Під час експедицій в горах північної Америки він помітив, що корінні жителі обходяться лише анораком з шкіри оленя на голе тіло. Зовнішній шар захищав від опадів, випаровував вологу від тіла і був зносостійким. Внутрішня сторона з шерсті відводила піт від тіла та гріла.

Відтак Хеміш спробував створити аналогічну куртку з синтетичних матеріалів. На противагу популярним тоді грубим штормовкам “hardshell” нові вироби почали називати softshell.

Що ж таке Softshell? Плутанина виникає, оскільки немає одного виробника, який би запатентував відповідний матеріал. Натомість існує багато технологій, призначених для різних активностей та погодних умов.

В загальному розумінні, виріб з Softshell має високі показники захисту від вітру. Якщо ви розробляєте тканину, яка буде не буде продуватися вітром, вона як правило погано пропускатиме пар. З іншого боку, хороші мембрани з високими показниками водовіштовхування також часто мають посередню паропроникність.

Оскільки софтшели в першу чергу мають захищати нас від вітру, вони не будуть ідеально водонепроникними. І гріти будуть лише помірно. Але для певної температури/ кількості опадів це працюватиме. Цього достатньо в широкому спектрі умов, тому одяг softshell і є таким універсальним.

Для різних умов розроблені різні види софтшелового одягу:

❄️ Неутеплений SoftShell - щільний зовнішній шар без утеплення. Це різноманітні бігові куртки та трекінгові штани. Ми виробляємо наші трекінгові штани за таким принципом. 

☀️ Утеплений SoftShell - до зовнішнього еластичного матеріалу додається утеплювач, наприклад фліс. Такі вироби підійдуть для використання і в місті, і для повсякденного носіння. Наприклад, як утеплені софтшелові рукавички.

🌬️ SoftShell з вітрозахисною мембраною - максимальний захист від вітру. Але при цьому знижується паропроникність. Може застосовуватись як з утепленням, так і без. Це різноманітні гірськолижні, бігові, велосипедні куртки.

☔ SoftShell з водонепроникною мембраною - мають мембрану для відштовхування води, нерідко і проклеєні шви. Можуть також мати утеплення. Важать більше, але при цьому дозволяють замінити комплект фліс + мембранна куртка. Цей принцип ми використовуємо в наших куртках.