6 листопада 2021 на вершину Аннапурни 3 Південно-східним ребром піднялися наші українські альпіністи Слава Полежайко, Міша Фомін та Нікіта Балабанов! 

Це дуже потужне сходження і ось чому:

Це високий 7000ник. В час, коли більшість світових першопроходів відбувається на 6000ні вершини. Пройти мегатехнічний маршрут на таких висотах дійсно велике досягнення. 

Наразі першопроходження нових маршрутів в світі дуже рідко бувають вдалі на 8тисячні вершини. Останній вдалий чеха Марека Голечка в 2017 році. Сподіваємося що у наших хлопців теж все попереду. 

Це надскладний технічно маршрут. Достатньо знати, що перша спроба була зроблена в 1981 році. І з тих пір було з десяток спроб. Включаючи найсильніших у свій час альпіністів. В 2016 Давід Лама, його фільм про цю спробу був відзначений UIAA як найкращий фільм про альпінізм Annapurna III – Unclimbed в 2010 році - Нік Баллак і ко.  

Маршрут вважається однією з “Великих альпіністських проблем Гімалаїв”.

Ця ж, українська, команда зробила спробу маршруту в 2019 році. І дочекалася повернення. 

Унікально складні погодні умови на маршруті. Дивіться скріни з маутайн форкасту. Достатньо, щоб зрозуміти як воно там. А ще враховуючи висоту… 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Але є три найголовніших чинника, чому ця експедиція чудова:

Команда! 

Хлопці ходять разом вже багато років. Дуже багато по сьогоднішнім міркам, коли командою називають людей, які познайомилися в бейс-кемпах. 

Це зимова Ушба, під керівництвом пана Чаплинського у затертому 2012 році. Це перша вдала українська лоу-баджет експедиція в Гімалаях на північне ребро Лангшиса Рі в 2014. Це золотольодорубне сходження на Талунг в 2015. Це спроба пера на Гашербрумах в 2017. Це “невдала експедиція” (С) Фомін в 2018, де Міша зміг піднятися на восьмитисячний Броуд-Пік. Це перша спроба на Аннапурну 2019. Це спільні першопроходи в Туреччині 2020. 

Хлопці дружать сім’ями, і ходять разом. 

Стиль!

Час від часу сльозами по інтернету розпливаються суперечки тру силь не тру стиль. І диванний плач на тему, що “Правильний альпінізм помер”. 

Так от він: капець як складно технічно, на світовому рівні, першопрохід, мала Команда, складні умови, без апломбу і державних підтримок, ризиковано, професійно. 

Це робиться від щирого серця. 

У хлопців є тільки одне зобов'язання - перед своїми сім’ями: повернутися живими.

Нема шалених спонсорів. Міша - бізнес аналітік в ІТ, Нікітос - професійний гід і організатор, Слава - президент черкаської федерації і співвласник малих бізнесів. 

На питання куди ви далі відповідь: в нас завжди буде чим зайнятися.   

Вони не публікують планів, поки не сходять. 

Тому вітаємо хлопців та чекаємо в Україні!