Кількість
|
Вартість
|
||
|
Свого часу флісові кофти досить сильно змінили світ outdoor. До появи флісу у 80-х роках минулого сторіччя мандрівники і спортсмени найчастіше носили вовняні светри - що були важкими, швидко мокли та довго сохли.
Легкий та теплий одяг з флісу швидко завоював популярність, і мандри стали значно більш комфортними. Тепер навіть далекі від outdoor люди знають, що таке фліска і мають їх в своєму гардеробі.
У чому переваги флісового одягу?
- співвідношення ваги та теплоізоляції: речі з флісу легкі, і водночас добре зберігають тепло
- фліски швидко сохнуть і гріють навіть у вологому стані
- флісовий одяг добре дихає і дозволяє волозі від тіла випаровуватися
- комфортний: м’який, приємний до тіла, еластичний
- невибагливий: не боїться молі, не дає розвиватись мікроорганізмам, легко прати
- екологічний: не містить матеріалів тваринного походження; а деякі види флісу виробляють з переробленого пластику
Як вибрати флісову кофту?
Зараз існує величезне різноманіття одягу з флісу. Нижче розберемо основні фактори, які допоможуть вам обрати та купити флісову кофту, що буде ідеально саме для вас.
- Сфера використання
Перш за все, слід визначитися куди ви будете вдягати вашу фліску. Цей одяг є досить універсальний, втім все ж існують кілька різновидів, які слід обрати в залежності від тих чи інших погодних умова та виду діяльності.
- легкі (щільність 100 г/м³) тонкі та найшвидше сохнуть; підійдуть для бігу, велоспорту, скелелазіння, трейлранінгу, скітурінгу та інших занять з інтенсивним рухом
- середні (200 г/м³) досить гарно гріють, при цьому все ще швидко сохнуть; найбільш універсальний варіант, використовується в міжсезоння в якості другого шару під куртку; чи в безвітряну погоду як утеплення на біваку, зовнішній шар на прогулянках, катанні на лижах і т.д.
- товсті (300 г/м³) не підходять для активного руху, бо гірше вентилюються. Зате тепла флісова кофта дуже добре зігріє, тож це ваш варіант для бівака в зимовому поході, риболовлі, прогулянок без важкого рюкзака.
- Розмір
Обирайте фліску що вільно сидить, не сковує рухів. Однак і надто велика флісова кофта не кращий варіант, оскільки шар повітря між тканиною і тілом буде надто великим і встигне охолонути, тож ви ризикуєте замерзнути.
Якщо плануєте купити фліску та носити як другий шар під куртку і зверху на термобілизну, варто одразу приміряти з ними.
- Крій
Зараз існує багато різних моделей флісових кофт, тож можна підібрати зручний одяг під будь-яку статуру. За анатомічними особливостями виділяють:
- флісові кофти жіночі
- флісові кофти чоловічі
- Блискавка
- кофти з блискавкою до грудей - мають меншу вагу; зручно носити як внутрішній шар одягу, коли не передбачається що потрібно буде часто її знімати та вдягати
- кофти з повною блискавкою - зручні тим, що можна швидко розстібнути та врегулювати теплообмін, чи взагалі зняти. Хороший варіант в якості верхнього шара одягу
- Капюшон
- Фліски з капюшоном - частіше використовуються як верхній шар, хоча моделі з капюшоном анатомічної форми зручно одягнути під куртку; капюшон замінює шапку чи балаклаву і не дає холоду проникати в районі шиї
- Фліски без капюшону - будуть зручні в якості другого шару
- Додаткові елементи
Приємна дрібниця, на яку варто звернути увагу - рукав з отвором під великий палець, така кофта захистить долоні від холоду. Також зручно коли рукава та низ кофти знизу обшиті резинкою чи регулюються резинкою з фіксатором.
Кишені - у моделі з кишенями зручно погріти руки, та покласти якісь дрібнички. Частіше це кофта, яка буде зовнішнім шаром одягу. Моделі без кишень, відповідно, економлять вагу.