Кількість
|
Вартість
|
||
|
Одним з важливих факторів при виборі одягу є універсальність. Особливо це актуально в мандрівках з рюкзаком, коли всі речі треба нести на собі. Мандрівники у всі часи намагалися зекономити, вибираючи речі, які б виконували декілька функцій.
Всім відома туристична концепція багатошарового одягу:
- 1 шар - відведення вологи
- 2 шар - утеплення
- 3 шар - захист від погодних умов.
Такий підхід гарно себе зарекомендував, але це 3 окремих речі.
Вважається, що саме шотландському альпіністу Хемішу Гамільтону належить ідея об'єднати різні шари одягу в один предмет. Під час своїх експедицій в горах північної Америки він помітив, що місцеві жителі використовують лише анорак з шкіри оленя як захист від погодних умов. Цей зовнішній шар не лише захищав їх від опадів, а й дозволяв випаровувати вологу від тіла, бувши при цьому дуже міцним. Внутрішня сторона зі шерсті відводила піт і забезпечувала тепло.
Відтак Хеміш спробував створити аналогічну куртку з синтетичних матеріалів. На противагу популярним тоді грубим штормовкам “hardshell” нові вироби почали називати softshell.
То що ж таке матеріал Softshell?
Насправді немає якогось одного вида тканини-софтшел. Натомість існує декілька технологій, які пропонують різні виробники. Кожна з них краще підходить для тих чи інших погодних умов.
Загальною ознакою є те що одяг з Softshell має високі показники захисту від вітру. Утім з точки зору технології, якщо ви хочете зробити тканину, яка буде не буде продуватися вітром, вона як правило також погано пропускатиме пар. З іншого боку, хороші мембрани з високими показниками водовідштовхування також часто мають посередню паропроникність.
Оскільки софтшели в першу чергу мають захищати нас від вітру, вони не будуть ідеально випускати пару. І також це дозволяє додати до одягу з Softshell лише обмежене утеплення. Але для певної температури та кількості опадів це працюватиме. Цього достатньо в широкому спектрі погодних умов. Саме тому одяг softshell і є таким універсальним.
Які види софтшелу бувають?
Залежно від наведених вище характеристик можна виділити такі види софтшелу:
❄️ Легкий SoftShell - щільний зовнішній шар без утеплення. До цієї групи можна віднести різноманітні бігові куртки та трекінгові штани. Ми виробляємо наші трекінгові штани софтшел за таким принципом.
☀️ Утеплений SoftShell - до зовнішнього еластичного матеріалу додається утеплювач, наприклад фліс. Такі вироби підійдуть для використання і в місті, і для повсякденного носіння. Наприклад, як утеплені рукавиці софтшел.
🌬️ SoftShell з вітрозахисною мембраною - максимальний захист від вітру. Але при цьому знижується паропроникність. Може застосовуватись як з утепленням, так і без. Це різноманітні гірськолижні, бігові, велосипедні куртки.
☔ SoftShell з водонепроникною мембраною - мають мембрану для відштовхування води, нерідко і проклеєні шви. Можуть також мати утеплення. Важать більше, але при цьому дозволяють замінити комплект фліс + мембранна куртка. Цей принцип ми використовуємо в таких виробах, як куртка софтшел та брюки самоскиди софтшел.
На нашому сайті представлений широкий вибір одягу та аксесуарів з софтшел. У нас ви можете купити одяг з софтшел в Україні чи з доставкою закордон.