Кількість
|
Вартість
|
||
|
Заняття альпінізмом та технічні сходження - складний і небезпечний, але захоплюючий вид спорту. Окрім тренування фізичної форми та відточування технічних навичок, підготовка до сходження вимагає ще й ретельного підбору екіпірування.
Адже від зручного та надійного спорядження також залежить швидкість і зручність руху на маршруті, а отже - і безпека альпініста. Одним з важливих елементів спорядження є альпіністський рюкзак.
Для сходжень можуть використовуватися кілька рюкзаків. Часто для доставки технічного та бівачного спорядження, продуктів до базового табору альпіністи окремо беруть баул чи міцний рюкзак великого об’єму. А безпосередньо для сходження використовують альпіністський штурмовий рюкзак.
Щодо першого все досить просто. Баул для альпінізму має бути міцним, зносостійким, витримувати велике навантаження. Зазвичай альпіністські баули виготовляють об’ємом 100+л. Перевагою буде водовідштовхуюча тканина. Також для цих цілей можна використовувати рюкзак об’ємом 100л - він зручніший для переноски, ніж баул.
На другому пункті зупинимось детальніше.
Яким має бути штурмовий рюкзак для альпінізму?
- Об’єм. Відрізняється в залежності від того, на скільки днів планується сходження та наскільки автономним воно має бути. Для одноденних сходжень вистачить рюкзака об’ємом 30-40л. Якщо плануються ночівлі на горі, вам може знадобитися альпіністський рюкзак до 60л.
- Вага. Рюкзаки для альпінізму виготовляють максимально легкими, за рахунок сучасних матеріалів і мінімізацій зайвих деталей у конструкції. Оскільки технічний маршрут вимагає великої витрати сил, то радимо обирати рюкзак з меншою вагою.
- Форма. Рюкзаки для альпінізму зазвичай мають обтічну форму, без виступаючих деталей, які можуть зачепитися за рельєф. Також зручною для даного виду активностей буде більш видовжена і вузька форма рюкзака. В такому випадку центр ваги знаходиться нижче, і не дозволить рюкзаку перекидатися.
- Конструкція. Як і в рюкзаках для інших оутдорних активностей, альпіністські рюкзаки мають регульовані лямки та пояс.
- Спинка в деяких моделях може бути регульованою. Але часто для економії ваги спинку роблять без можливості регулювання, та рюкзак просто підбирається по розміру за параметрами власника. Також часто спинку роблять без пінки, аби туди не забивався сніг.
- Пояс має бути розташований так, щоб не перекривати страхувальну систему та не заважати лазінню.
- Більшість альпіністських рюкзаків мають не дуже велику кількість кишень та відділень для економії ваги.
- Зносостійкість. Рюкзак альпіністський має бути достатньо міцним, аби витратимати тертя об рельєф та спорядження. При цьому, слід пам’ятати про вагу. Можна сказати що найкращі рюкзаки для альпінізму це ті, де в конструкції досягнуто ідеальне співвідношення між міцністю і легкістю. В наш час виробники використовують сучасні легкі і міцні матеріали, так як Cordura, Dyneema® Composite Fabric, X-PAC™.
- Водостійкість. Погодні умови в горах часто непередбачувані, тож штурмовий рюкзак мусить бути захищеним від води. Інколи сам рюкзак виготовляється вже зі стійкого до вологи матеріалу і має проклеєні шви. В інших випадках слід подбати про надійну накидку від дощу.
- Кріплення для спорядження. При заняттях альпінізмом використовується багато спеціального спорядження. Тож зручно коли є окремі кріплення для льдоруба чи льодових інструментів, полички для карабінів, стяжки для мотузки, тощо.
На нашому сайті представлені різні моделі альпіністських рюкзаків. Всі рюкзаки пройшли тестування провідними українськими альпіністами на найскладніших вершинах світу, таких як Аннапурна, Талунг, К2, Пік Перемоги, Манаслу, Дедігьоль.
Ви можете купити рюкзак для альпінізму Fram-Equipment з доставкою в будь-який населений пункт України чи за кордоном.