Кількість
|
Вартість
|
||
|
Туристичні експедиції - особливий вид подорожей. Зазвичай під цим терміном мають на увазі довгий похід з метою дослідження певної місцевості. І хоча епоха великих географічних відкриттів вже минула, на Землі все ще залишається багато невивчених куточків, куди рідко ступає нога людини.
Експедиції зазвичай довші по часу, ніж просто похід, та є повністю чи частково автономними. Це означає, що учасники мають нести з собою повністю все спорядження та продукти, що знадобляться їм впродовж довгого відрізка часу. Тож при підготовці до експедиції слід звернути особливу увагу на надійне спорядження.
Якщо мова йде про піші, гірські або лижні експедиції, безсумнівно, одним з головних елементів екіпірування є експедиційний рюкзак. У водних чи велосипедних експедиціях дещо інша специфіка зберігання речей - це гермомішки, сумки та баули. Втім, в наш час дуже популярними є комбіновані експедиції, в яких застосовуються одразу кілька способів подолання перешкод. В такому випадку без хорошого рюкзака для експедицій не обійтися.
Яким має бути рюкзак для експедицій?
- Об’єм. В першу чергу, експедиційні рюкзаки вирізняються великим об’ємом (80-120л). Це потрібно, для того щоб помістилося все необхідне в подорожі. Важливо, аби рюкзак було зручно носити і тоді, коли він заповнений частково. Тож радимо звернути увагу на моделі з діапазоном регулювання об’єму - за допомогою ролл-топа, стяжок.
- Зносостійкість. Важливою характеристикою рюкзака для експедицій є стійкість до зносу. Тканина рюкзака має витримувати довготривалий вплив УФ-випромінювання, вологи та механічних пошкоджень об рельєф. Зазвичай такі рюкзаки виготовляються з міцних тканин, таких як Cordura, Oxford. Часто використовують технологію Rip-stop. Якщо ви плануєте купити рюкзак для експедицій, варто звернути увагу на такі деталі як посилення на дні, посилені шви та фурнітуру, тощо.
- Вага. Рюкзак експедиційний має бути не лише міцним, а і легким. Адже доведеться нести на собі десятки кілограмів спорядження, тож будь-яке полегшення дуже відчувається. Цікавинка: історія бренду Fram Equipment починалась саме зі створення ультралегкого експедиційного рюкзака Osh. Рекордної ваги в 1 кг для 100л рюкзака ми добилися завдяки цільнокроєній конструкції з мінімумом швів.
- Конструкція. Рюкзак для експедицій повинен мати анатомічну конструкцію, пристосовану для довгого носіння.
- Спинка: може бути регульованою або нерегульованою. В першому випадку рюкзак буде універсальним та підходитиме будь-кому, а другому рюкзак потрібно буде підбирати індивідуально під зріст власника.
- Каркас: рюкзаки з каркасом полегшують регулювання та зменшують навантаження на спину. Однак бувають і експедиційні рюкзаки без каркаса, для жорсткості під спину підкладають килимок або пласке тверде спорядження.
- Пояс: м’який, гарно облягає стегна та переносить вагу зі спини.
- Лямки: мають надійно кріпитися, бути м’якими та зручними щоб не натирати плечі
- Кишені. Зручно, коли експедиційний рюкзак має окремі кишені для різних дрібниць, бічні кишені для пляшок з водою, кишені на поясі та лямках для телефона/навігатора. Однак велика кількість кишень також додає ваги рюкзаку.
- Кріплення для спорядження. Хоча експедиційні рюкзаки спеціально розраховані для того, щоб всі речі можна було розмістити всередині, все ж деякі елементи спорядження зручно розвісити ззовні. Наприклад, громіздке спеціальне спорядження - льодоруби, трекінгові палиці, мотузки.
Сподіваємось, цей гайд допоможе вам підготуватися до вашої експедиції. А якщо ви шукаєте, де рюкзак експедиційний купити, то на нашому сайті вас чекає великий вибір рюкзаків різних об’ємів, з різних матеріалів та на будь-який гаманець.