З настанням тепла всі поїхали в Україні на скелі. Хто куди, а ми з командою скеледрому КПИскала далеко від Києва не від'їхали, вирішили полазити у Коростишеві. Поїздка хоч і недалека, але і спорядження треба тягнути чимало, тим більше, що вже встигли назбирати купу всього: мотузки (динаміка + статика), відтяжки, системи, карабіни, каски і т.д. Серйозна вага сама по собі, тому ще й брати якийсь здоровенний рюкзак було б нераціонально і, якщо чесно, просто лінь. Та й поїздка всього на 1 день, пакувати рюкзак аж на 80л не хотілося.

Але тут, за кілька днів до поїздки, ми дізналися від наших друзів і партнерів Fram Equipment, що вони готують нову модель рюкзака, спеціально для мотузки (як виявилося пізніше, не тільки для неї) – Рюкзак 30 Olimpos RopeBag.

Про компанію знаємо давно, основною їх фішкою є легкість і практичність виробленого спорядження. Тому із задоволенням вирішили випробувати новинку.

Перше враження отримав вже при зборі спорядження в рюкзак. Спочатку думав закинути в нього динаміку та пару відтяжок, але згодом всередину відмінно влізли: мотузка 60 м, 2 каски, 10 відтяжок, система, страхувальний пристрій, скальники і ще купа дрібниць.

Зовні також порадувала передня кишенька. У неї відмінно може поміститися гайдбук, необхідний в поїздках у невідомі райони, ну а ми склали туди наш прапор, щоб легко і швидко дістати за необхідності.

Також є зовнішні петлі, куди можна кріпити спорядження. Ми використовували їх уже на місці, коли хотіли швидко поміняти місце лазіння, не збираючи все всередину рюкзака.

Що помітив відразу і оцінив в подальшому використанні, – це скатертина (підстилка для мотузки), яка вшита в рюкзак. Дуже зручно упаковується в рюкзак і досить великого розміру для того, щоб мотузка легко розмістилася і не валялася в бруду. Прям дуже практична скатертина!

Спокійно собі страхуєш і вибираєш мотузку на скатертину. При цьому вона легко упаковується всередину рюкзака, складаючи з ним єдине ціле. Мотузка таким чином більш дбайливо зберігається, що позначається і на тривалості її використання.

Всі ці корисності дуже гармонійно поєднуються з дуже малою вагою рюкзака, який ще й добре сидить на спині.

Трохи характеристик:

– вага: 415 г

– обсяг 30л, можливість зробити компактніше

– скатертина 120х120см

– можливість навішування спорядження зовні

– органайзер для спорядження всередині рюкзака

– зовнішня кишеня для гайдбука

Якщо резюмувати, рюкзак – це простота у використанні і максимальна практичність. Немає нічого зайвого, але водночас є все необхідне для своїх потреб. Ну і, звичайно ж, доступна цінова політика від українського виробника дуже радує.

Після відмінного відкриття сезону скель в Коростишеві, думаю, попереду ще не один скельний масив, куди я відправлюся з цим зручним рюкзаком для мотузки. Попереду великий сезон і ще багато цікавих історій і лайфхаків.

Керівник клубу КПИскала

Євгеній Козак