Останнім часом я активно використовував рюкзак Guide 30 від фірми Fram Equipment. Модель це нова. Тому, хочу написати кілька слів про способи використання, а ще поділитися кількома фото. Отже!

Рюкзак був задуманий дуже легким, без пояса, без посиленої спинки - з абсолютною мінімізацією ваги. На мій погляд, це спрацювало.

У рюкзак спокійно вміщалися 2 мотузки на 60м, особисте спеціальне спорядження, невеликий перекус.

Клапан пристібався тільки під час перельоту, в горах ніколи.

Самостраховочної петлі вистачало з використанням короткої відтяжки. Для «просто карабіна» - коротковато.

Рюкзак Guide 30 використовувався в 4-х різних форматах. А саме:

  •  для спортивних скельних сходжень восени
  •  для комбінованих сходжень влітку
  •  для сходжень навчального формату восени
  •  як рюкзак ручній поклажі при перельоті

Тепер детальніше по всіх розділах і про нюанси кожного з розділу.

1. Спортивні скельні сходження восени

Тестували в кінці вересня і в жовтні в Альпах, коли крім спеціального спорядження вранці потрібна тонка пуховка і шапка, а потім це повинно влізти в рюкзак. Оптимальний розмір. Усередині рюкзака під час сходження знаходилися 2 пари взуття для підходів, 2 тонкі пуховки, аптечка, 2 маленькі пляшечки з водою і перекус.

2. Для комбі сходжень влітку

Проводили в високих горах (Альпи) з довгим перебуванням в льодовиковій зоні (навчальні заняття).

Рюкзак показав себе достатньо містким для 1 людини (особисте спорядження, перекус, спеціальне спорядження), а тому може бути цілком рекомендований для кожного з учасників зв'язки-двійки.

Важливий аспект - наявність і скельного і льодового спорядження разом, а крім того не звичайної пляшечки з водою, а термоса з чаєм, який займає більше місця. З цим завданням рюкзак чудово впорався, а під спину клали звичайну сидушку.

Ще один важливий аспект - за цілий день занять з порятунку з тріщини рюкзак не промок.

3. Скельні сходження навчального формату восени (Туреччина)

Ставлю акцент на порі року, бо місце проведення навчального збору не «теплі турецькі скелі». Висота масиву Дедегель 3000, а табір на 1500. Вранці і ввечері без шапки і тонкої пуховки робити нічого. Потім це знімається і кладеться в рюкзак.

Захід навчальний, а тому носили і використовували різні типи мотузок (одинарні і половинки), на вихід брали молотки і набори гаків, засоби мобільної страховки, рації, перекус та обід, гаманці і документи.

Розміру рюкзака цілком вистачало на денні виходи і на сходження.

4. Використання як ручної поклажі в аеропорту.

Тут виявилися доречними вшиті по кантах мотузкові коуши для клапана. Клапан чіпляється з 4-х сторін і ефективно зменшує / збільшує вид рюкзака.

Після дощового і холодного Мюнхена, було дуже зручно зняти з себе теплі речі / гірські кроси, покласти їх в ручну поклажу, а з неї вийняти сандалі і шорти.

Крім теплих речей в нього влізли 9 пляшок пива і купа альп барахла 🙂

Що можна було б поліпшити:

  • Для теплих літніх (одноденних) виходів рюкзак завеликий, можливо в майбутньому зробити 2 розміри. Можливо, маленький буде як опція скелелазам.
  • Ремені для кріплення мотузки були явно зайвими, обидві «половинки» 60м поміщалися всередину рюкзака. Але, може це тільки в мене?
  • Кишеньку всередині (для гаманця) зробити трохи ширше. Я клав туди гаманець, ключі від машини і снікерс - влазив насилу.
  • Шлейка самостраховки трохи закоротка для 1 карабіна, але легко вирішується звичайною відтяжкою.
  • Сам рюкзак дуже міцний і незрівнянний з першим варіантом. Скелі Туреччини з дуже гострими краями, ріжуть будь текстиль як ніж. Це факт.

В підсумку скажу що рюкзак мені сподобався і по всіх параметрах, які повинні відповідати штурмовому рюкзаку одноденного виходу, мене ВЛАШТУВАВ. Міцність тканини, міцність фурнітури, місткість, вага, водостійкість і ціна - все було на рівні. Дуже сподіваюся що довговічність рюкзака теж буде на рівні! Дякую!