Влітку цього року, один з членів нашої команди Міша Фомін, зібрався здійснити сходження на восьмитисячник Броуд Пик в Пакистані. Спеціально для нього ми зробили декілька нових моделей. 

Викладаємо другий відгук про речі для експедиції.  Перший відгук про полегшені бахіли можна почитати в нашому блозі. 

Моделі описані Мішею вже з'явились  в нашому каталозі

Висотные рукавицы на Броуд Пик

Не менше позитивних вражень залишилось від використання утеплених рукавиць в комплекті з надлегкими верхонками. Обидві моделі мають новий анатомічний крой в стилі “рука держащая граненый стакан”, пардон, льодоруб 

 

Анатомический крой делает рукавицы очень удобными

Ультралегкі верхонки вагою 65г пара ми вдягали ще в базовому таборі перед виходом нагору. Набираючи висоту під них вдягали спочатку флісові печатки\рукавиці, а потім і утеплені рукавиці з Thinsulate. Нічого додаткового  до цього комплекту за весь час не знадобилось. Знімали верхонки тільки після повернення в базовий табір. Тож буквально жили в них.

На спуску з вершини, верхонки використовували самим варварським чином - спускались  “по-шерповськи” або “по-спортивному” - це коли перильну мотузку намотуєш на руку і просто  їдеш вниз. І таким чином в сумі верхонками за експедицію проїхали біля 10 км перил !!!. Сам ледь вірю цим цифрам, але математика проста - на Броуді 3км перепаду від базового табору до гребня. Тож довжина маршруту біля 5 км. З них провішено перилами десь дві третини, тобто не менше 3,5 км. Ми цю відстань пройшли два рази повністю і ще два рази частину підйому під час акліматизації. Ось і виходить 10 км. У верхонок кордюра стоїть тільки на долоні, а все інше тонкий капрон. Але вони всі ці випробування перенесли чудово, хоча і дещо потерлися шви (в серійній моделі шви було прибрано з місць, які найбільше труться).

На руці сидять відмінно, навіть без інших рукавиць - за рахунок анатомічного крою. Зручно тримати льодовий інструмент, жумар, лопату, мотузку.

З урахуванням їх мінімальної ваги — ідеальна річ і  must-have в арсеналі альпініста!

 

Очень теплые рукавицы для высотных восхождений

Рукавиці з утепленням Thinsulate P150 вийшли вагою 200г ( при цьому аналогічні рукавиці типу Мармот з тою ж товщиною утеплювача важать не менше 300г). Їх ми теж практично не знімали вище другого табору. В буквальному сенсі носили вдень і вночі. Вдень - на руках, вночі - на ногах як додаткове утеплення. Працювали чудово!

Рукавиці на ногах в наметі

На рукавицях ми зробили зональне утеплення. Тильна сторона рукавиці отримала 300г Thinsulate, а долоня 100г. Долоню підсилили кордюрою, а все інше тонкий капрон.

Зі стандартного функціоналу - утяжки, потеряшки, високі карги для одягання на рукав пуховки. Не ставили утяжку на зап'ясті, бо економили вагу. Лише вшили резинку.

Навіть при великому об'ємі рукавиці вони не заважали тримати льодовий інструмент чи жумар. В summit day я брав з собою запасні мармоти вагою 300г, але носив тільки в рюкзаку і в наступну експу їх вже брати не буду. Візьму ще одні рукавиці Фрам. Тому що зайві 100г на дорозі не валяються, якщо ви розумієте про що я :))

Теплые рукавицы зимой