Race to the Summit / Duell am Abgrund / Перегони до вершини - свіжий фільм про ультра спортсменів альпіністів Улі Штека та Дені Арнольда. Два швейцарці, солісти, ультра швидкі рекордсмени. Усе кіно присвячене крупним планам їх сходжень та їх ходу думок.

Улі Штек - swiss machine, як його називали, перший зробив солосходження в ультрашвидкому забігу на три найбільші альпіністські стіни Європи - Ейгер, Маттергорн, Гран-Жорас. Якщо побачити як він робив сходження, це неможливо забути. Людина, яка біжить по стіні! Мегапрофі в усіх аспектах. Після були фантастичні сходження в Гімалаях. Або не були? Про це все в фільмі.

І цього було б достатньо для фільму. Але рекорд Швейцарської машини побитий якимось інженером, який навіть не тренується! Дані Арнольд послідовно бив рекорди Улі на європейських стінах. Це така собі конкуренція. Але вона розкрита з швейцарсько-німецькою кіношною реальністю.

І коментатор в цьому фільмі не будь хто, а Алекс Хонольд. Дійсно, кому як не йому говорити про Соло?

В решті-решт Улі Штек загинув на Нупце. Залишивши величезний слід за собою в альпінізмі. Дані Арнольд все ще в грі.

Тому, кому доступно, подивіться це кіно про “космонавтів” на Netflix з українськими субтитрами. Зрештою, це не менш фантастично, ніж будь яка наукова фантастика.