Ренан Озтурк (Renan Ozturk), відомий альпініст/фотограф/художник, якого ми знаємо по культовому фільму “Meru” створив новий потужний фільм “Святість простору” (The Sanctity of Space). І тепер цей фільм доступний українською завдяки студії Цікава ідея. 

Це велика історія про альпіністські ідеї, які переростають в багаторічні проекти. Гори та виклики, складність яких, не влазять в рамки однієї експедиції. Коли важлива команда та командна мрія. 

Це цікавий фільм не про Еверест, не про “пакарілі”, не про супергероїв. А якісно зняте і без награної драматургії кіно про те, як відбувається суперсходження. Від ідеї до останніх кроків на спуску. Скільки під цим усім шарів усвідомлення та передумов. 

Паралельно розповідається історія Бреда Вошберна, аерофотографа, творця мап, каталогізатора вершин певного району, альпініста. Як він

вплинув на альпінізм на Алясці. Дає зрозуміти, як такого масштабу особистості впливають на сотні людей. При тому не будучі суперзнаменитістю. 

Це кіно про дружбу. Історія з травмою Ренана, описана в Меру, але тут її зворотня сторона. З іншим колективом та іншою ціллю. І тут також команда чекала свою частину щоб реалізувати плани. 

Це історія про повернення з маршрутів. Сильні альпіністи можуть не дійти до вершини. Так буває і це не є програшем. Нерідко це велика вдача. Або тверезий розрахунок. Про це мало говорять в епоху Великих Особистих Досягнень. Але це є. 

В решті решт в цьому повноформатному фільмі безліч особистих любительських зйомок. Явно що ще на miniDV касети. Вони так органічно вплетені в сюжет, що створюють відчуття реальності. А ще відчуття тієї цінності, яку несуть ці півхвилинні старі записи. 

Толкове кіно, варте перегляду тим, хто цікавляться горами. 

І підпишіться на сторінку в інсті Ренана, це естетичне задоволення.