Хто дивиться краще ніж читає - ось відео https://cutt.ly/Mitt_video

Річ у тім, що наше тіло гріє нас найкраще. І якщо ви будете тримати всі пальці разом без теплоізоляції між ними, як от в перчатках, пальці будуть мерзнути набагато менше. Саме тому в горах, якщо хочете вберегти руки, варто використовувати рукавички.  Хоча в місті та коротких прогулянках перчатки будуть зручнішими, в зимових горах краще утеплити руки рукавицями. 

Базово ми рекомендуємо використовувати рукавиці з флісу і розрізом на долоні. Вони дозволяють виконувати дрібну роботу пальцями, за потреби. Дихають, гарно вбирають зайву вологу. І головне - моментально висихають.

https://cutt.ly/Polar_Mitt

Для захисту від вітру та вологи радимо використовувати рукавиці-верхонки. Вони ж і є механічним захистом для будь-яких рукавиць при роботі з мотузкою. Верхонки не мають утеплювача. Але їх робота - захищати й з часом померти достойно та бути заміненими.

https://cutt.ly/Verkhonky

Найтепліші рукавиці - з сучасним синтетичним утепленням. Їх задача - працювати в великий мороз. Або моментально відігрівати руки після замерзання. В рукавицях має бути утеплювач, яких гріє по долоні навіть стиснутим. І тут дає фору іншим Thinsulate, завдяки своїй структурі. Враховуючи те, що рукавиці постійно контактують з вологою або снігом, в більшості випадків перевагу мають саме синтетичні утеплювачі.

Для верхонок та рукавиць важливим є захист від зносу їх вітром Для того в них має бути шнурок на руку - темляк. Який тримає на руці зняту рукавицю.

Є величезна кількість обморожень трапившихсь саме через загублені на вітру рукавиці. 

Теплі рукавиці мають одягатися легко і захищати не тільки долоню, а й стик руки з манжетою від холоду та снігу.

Теплі рукавиці можуть бути двох типів - “якомога легшими” або “по міцніше”.

Задача “якомога легших” - бути компактним варіантом швидкого утеплення. Займати мало місця і ваги, але бути доступними в будь-який момент. І добре гріти, звісно.

https://cutt.ly/Warm_light_Mitt

Задача “по міцніше” - захистити при продираннях серед дерев або на скелях. Добре триматися на руці. Мати можливість витирати окуляри.

https://cutt.ly/Warm_hard_mitt

  • При довгих мандрівках в горах мати бутерброд з рукавичок - флісові, утеплені, верхонка.
  • При коротких походах в гори в мороз краще мати рукавиці “по міцніше”.
  • При коротких походах в гори добре підійдуть софтшелові рукавички. Вони гріють як флісові, та захищають від вітру та вологи. Але їх легше сушити біля джерела тепла. https://cutt.ly/Softshell_Mitt

Важливе

При тривалих, або дуже відповідальних подорожах (сходження на Говерлу вже відповідальне), завжди беріть з собою аварійні рукавиці. Вони мають бути в водозахисній упаковці і легко діставатися дуже замерзшими руками з вашого рюкзака.

Не один десяток пальців були обморожені при нехтуванні цієї поради.  І не один десяток рук були збережені завдяки цьому правилу!