Коли потрібно брати теплі штани в похід чи на сходження?

 

     Не для кожного походу чи сходження потрібні теплі штани. Тож спочатку розглянемо, коли вони доречні чи навіть необхідні. Починаємо з “найтяжчих випадків”

  • Теплі штани вкрай необхідні на висотах від 6000 м. Часто це будуть ваші основні “ходові штани” і навіть в русі вам не буде в них жарко;
  • При схожденнях чи у походах на висотах 4000-5000 м теплі штани потрібні як “утеплення”. Це означає, що поки ви рухаєтесь, вам в них буде жарко. Тож йти ви будете в звичайних трекінгових штанах, можливо, в комплекті з термобілизною. Але коли зупинитесь на обід чи на бівак, то вам буде потрібно вдягнути додатковий шар одягу, аби не замерзнути;

  • Такий самий сценарій з утепленням працює і в зимових Карпатах чи Татрах, чи будь-яких інших зимових горах. Зупинився - треба щось вдягнути. В тому числі іна ноги.

  • Ще один випадок, коли вам точно треба теплі штани - це лижні походи, чи backcountry

 

Які варіанти теплих штанів існують?

Варианты штанов самосбросов для зимних походов

Поларові штани.

    Поларові штани часто беруть як той додатковий шар утеплення для ніг. Але ми категорично не рекомендуємо їх для гір. І ось чому:

  1. Поларові штани продуваються, тож їх не можна вдягнути зверху на ваші трекінгові штани. Тільки під низ, інакше  вони не будуть гріти;
  2. Навіть якщо ви вдягнете їх нагору, на них налипне сніг;

    Тож уявіть собі. Карпати. Обід. Трохи дує вітер і несе сніг. Саме час утеплитись. Але вам треба роззутися, зняти бахіли, зняти штани, вдягнути поларові штани, вдягрути трекінгові штани, вдягнути бахіли, вдягнути черевики. І це ми ще не додавали кішки, систему і снегоступи...

 

Утеплені штани по типу лижних

    Цей варіант трохи кращий, ніж поларові штани, так як вони не продуваються і можуть вдягатись поверх трекінгових штанів. Але все ще треба роззуватись і можливо, знімати кішки і снігоступи, аби їх вдягнути.

 

І нарешті, штани-самоскиди

    На відміну від перших двох варіантів, їх можна розстібнути по всій довжині штаніни та вдягнути поверх трекінгових штанів, не знімаючи черевиків, кішок чи снігоступів. Через це ми носимо саме штани-самоскиди у всі свої походи, на альпсбори чи великі сходження. І вам рекомендуємо.

 

Як штани-самоскиди обрати?

    Ми робимо теплі штани-самоскиди трьох моделей:  Gestola 1.0, Shkhara 1.5 та GARMOnia-SoftShell. Чому моделей так багато і в чому між ними різниця?

    Якщо потрібен похід з мінімальною вагою, то зайвими будуть кишеньки, посилення на колінах та інші рюшики. Для такого ми виробляємо модель Gestola 1.0. Це один шар утеплювача Thinsulate або G-Loft з щільністю до 100гр/м. Ультимативна мінімальна вага. Утеплення вистачає для сходження на невеликий шести- або семитисячник або для лижних походів з великою автономністю.

    Якщо потрібні максимальне утеплення і комфорт, у нас є модель Shkhara 1.5, в якій є в півтора рази більше утеплювача Thinsulate, кишені на блискавці, наколінники, посилення швів на штанині, гульфик, регульований пояс. Ці штани випробувані навіть на восьмитисячних вершинах.

    В обох моделях подрезинений пояс, у якого є клапан з утеплювачем попереку. Що дуже цінно при присадці і нагинанні.

    Часто ми стикаємося з тим, що наші теплі штани використовують не тільки для подорожей, а й для міста. Тут велику роль відіграє зовнішній вигляд і зручність, а також посадка по фігурі. Що зробити в утеплених брюках непросто.

    Для кажуал стилю і легких подорожей ми виробляємо модель Garmo-SoftShell з тканини софтшел. Невелика товщина матеріалу, сама тканина гріє шаром флісу і захищає від вологи мембраною. У той же час тканина тягнеться і садить штани по фігурі, забезпечуючи теплим штанам хороший зовнішній вигляд.

    Бічні блискавки, що відкриваються, часто допомагають для вентиляції при вході з холоду в тепле приміщення. Дуже зручно швидко роздягнутися після прогулянки у лісі.

     У будь-якому разі, самоскиди набагато зручніші, ніж прості теплі штани. І завжди в них буде безпечніше, так як їх одягнути буде завжди легше.

 

Порівняння матеріалів різних моделей штанів-самоскидів

 

МАТЕРІАЛИ

 

Брюки-самоскиди утеплені 

Gestola 1.0

Брюки-самоскиди утеплені 

 Shkhara 1.5

Брюки-самоскиди 

GARMOnia-SoftShell

Зовнішній шар

Polyester 210t pu

(тонка тканина із шаром pu просочення)

Polyester 210t pu

(тонка тканина із шаром pu просочення)

SoftShell 94/6 PES/spandex

(еластична тканина)

Мембрана

відсутня

відсутня

PU мембрана:

Водостійкість 8000мм водяного стовпа,

Паропроникність 5000г/м.кв/24год

Утеплювач

G-Loft 100

Thinsulate P150

Microfleece 150

Внутрішній шар

Polyester 140t

(зовсім тонка тканина без просочення)

Polyester 140t

(зовсім тонка тканина без просочення)

відсутній

Фурнітура

бокові блискавки - YKK T5

блискавка на гульфику - YKK

фастекси -YKK

 

Характеристики різних моделей штанів-самоскидів

 

Характеристики

Параметр

Брюки-самоскиди утеплені 

Gestola 1.0

Брюки-самоскиди утеплені 

 Shkhara 1.5

Брюки-самоскиди 

GARMOnia-SoftShell

Вага самоскидів,

 розміра 

480

550

606

Об'єм у згорнутому вигляді

поміщається у мішок розміру S

(є ще можливість для компрессії)

поміщається у мішок розміру S

(є ще можливість для компрессії)

поміщається у мішок розміру S

(мінімальний розмір, більше не стискаються)

Наявність анатомічного крою коліна

-

-

+

Водопроникність

3+

невеликий шар pu просочення

3+

невеликий шар pu просочення

5

 8000мм водяного стовпа

Паропроникність

4+

4+

4+

Вітропроникність

4

4

5

Еластичність матеріалу

-

-

+

Зносостійкість

3

(тонка зовнішня тканина)

4

(тонка зовнішня тканина, підсилення на колінах, сідницях, гомілках)

5

Теплота

4

5+

4

 

Висновок:

    Брюки-самоскиди утеплені Gestola 1.0 - найлегший варіант самоскидів. Вибір тих, хто економить кожний грам ваги.

    Брюки-самоскиди утеплені Shkhara 1.5 - найтепліший варіант самоскидів. Якщо ви бережете себе і любите зручність, вони створені для вас.

    Самоскиди GARMOnia-SoftShell: більш функціональний і еластичний матеріал, велика зносостійкість, гарна водонепроникність. А ще більш "міський вид". Якщо ви плануєте використовувати їх на висоті до 5000-6000 м та готові понести кілька зайвих грам заради зручності та гарного вигляду взимку в місті, вони чудово вам підійдуть.