Нещодавно ми презентували вже третю модель рюкзаків з тканини DCF. Що ж це за загадкова абревіатура? А чому вони тільки білого кольору? І чим же ця дайнема крутіша за традиційні матеріали?

Трошки хімії. Сама по собі Dyneema - це волокно з високомолекулярного поліетилену, що синтезоване специфічним способом “гель-формуванням”. Завдяки таким хитрощам отримане волокно володіє унікальними властивостями:

⛓ надвелика міцність: Dyneema у 15 разів міцніша за сталь

🪢 практично не розтягується (менше 1,5 %)

💦 майже не всотує воду та інші розчинники (тому і практично не піддається фарбуванню)

💎 висока зносостійкість

☀️ стійкість до ультрафіолету

⚖️ мала вага

Тож і виготовляють з неї все, що має бути надміцним і зносостійким: бронежилети, деталі обшивки літаків і танків, різноманітні мотузки та троси для рибальства, яхтенного спорту, парапланів. Альпіністам та спортивним туристам точно знайомі петлі та самостраховки з дайнеми.

В свою чергу, Dyneema® Composite Fabrics - тканина, яку виготовляють з волокна Dyneema, ламінуючи його двома шарами поліестеру. Сам матеріал був розроблений у 1990-х і спочатку називався Cuben Fiber. Таку назву він отримав на честь яхти Amerika³ (читається як “Америка в кубі”), що стала переможицею Кубка Америки-1992. Під час змагань саме на цій яхті стояли паруси, зроблені з ламінованої дайнеми.

Ну а далі компанія Cuben Fiber були викуплена компанією DSM Dyneema, і тканина отримала свою сучасну назву.

Цей матеріал вимагає досить складної технології для виробництва, відповідно, недешевий. Але надмала вага в поєднанні з унікальною міцністю та зносостійкістю роблять його дійсно перспективним для аутдор-спорядження.

Спорядження з DCF - вибір тих, хто цінує кожен грам ваги і справжню міцність. Це рюкзаки для технічних складних сходжень, автономних експедицій. Однак ультралайт не виключає комфорту - саме завдяки надлегким матеріалам нам вдалося додати в конструкцію більше зручностей при малій вазі. Цієї концепції ми дотримувались при створенні і рюкзака Talung DCF на 65л, і Guide DCF 30L, і на Osh DCF 85L.

Але це ще не все. В планах маємо ще декілька виробів з DCF. Тож далі буде)