Останнім часом я активно використовував рюкзак Guide 30 від фірми Fram Equipment. Модель це нова. Тому, хочу написати кілька слів про способи використання, а ще поділитися кількома фото. Отже!

Guide 30 with rocks

Рюкзак був задуманий дуже легким, без пояса, без посиленої спинки - з абсолютною мінімізацією ваги. На мій погляд, це спрацювало.

У рюкзак спокійно вміщалися 2 мотузки на 60м, особисте спеціальне спорядження, невеликий перекус.

Клапан пристібався тільки під час перельоту, в горах ніколи.

Самостраховочної петлі вистачало з використанням короткої відтяжки. Для «просто карабіна» - коротковато.

Guide 30 in use

Рюкзак Guide 30 використовувався в 4-х різних форматах. А саме:

  •  для спортивних скельних сходжень восени
  •  для комбінованих сходжень влітку
  •  для сходжень навчального формату восени
  •  як рюкзак ручній поклажі при перельоті

Тепер детальніше по всіх розділах і про нюанси кожного з розділу.

Guide 30 on rocks

1. Спортивні скельні сходження восени

Тестували в кінці вересня і в жовтні в Альпах, коли крім спеціального спорядження вранці потрібна тонка пуховка і шапка, а потім це повинно влізти в рюкзак. Оптимальний розмір. Усередині рюкзака під час сходження знаходилися 2 пари взуття для підходів, 2 тонкі пуховки, аптечка, 2 маленькі пляшечки з водою і перекус.

Guide 30 in mountines

2. Для комбі сходжень влітку

Проводили в високих горах (Альпи) з довгим перебуванням в льодовиковій зоні (навчальні заняття).

Рюкзак показав себе достатньо містким для 1 людини (особисте спорядження, перекус, спеціальне спорядження), а тому може бути цілком рекомендований для кожного з учасників зв'язки-двійки.

Зв'язка-двійка

Важливий аспект - наявність і скельного і льодового спорядження разом, а крім того не звичайної пляшечки з водою, а термоса з чаєм, який займає більше місця. З цим завданням рюкзак чудово впорався, а під спину клали звичайну сидушку.

Ще один важливий аспект - за цілий день занять з порятунку з тріщини рюкзак не промок.

Guide 30 on ice

3. Скельні сходження навчального формату восени (Туреччина)

Ставлю акцент на порі року, бо місце проведення навчального збору не «теплі турецькі скелі». Висота масиву Дедегель 3000, а табір на 1500. Вранці і ввечері без шапки і тонкої пуховки робити нічого. Потім це знімається і кладеться в рюкзак.

Guide 30 in use

Захід навчальний, а тому носили і використовували різні типи мотузок (одинарні і половинки), на вихід брали молотки і набори гаків, засоби мобільної страховки, рації, перекус та обід, гаманці і документи.

Розміру рюкзака цілком вистачало на денні виходи і на сходження.

Rock climbing in Turkey

4. Використання як ручної поклажі в аеропорту.

Тут виявилися доречними вшиті по кантах мотузкові коуши для клапана. Клапан чіпляється з 4-х сторін і ефективно зменшує / збільшує вид рюкзака.

Після дощового і холодного Мюнхена, було дуже зручно зняти з себе теплі речі / гірські кроси, покласти їх в ручну поклажу, а з неї вийняти сандалі і шорти.

Крім теплих речей в нього влізли 9 пляшок пива і купа альп барахла 🙂

Guide 30

Guide 30 in use

Що можна було б поліпшити:

  • Для теплих літніх (одноденних) виходів рюкзак завеликий, можливо в майбутньому зробити 2 розміри. Можливо, маленький буде як опція скелелазам.
  • Ремені для кріплення мотузки були явно зайвими, обидві «половинки» 60м поміщалися всередину рюкзака. Але, може це тільки в мене?
  • Кишеньку всередині (для гаманця) зробити трохи ширше. Я клав туди гаманець, ключі від машини і снікерс - влазив насилу.
  • Шлейка самостраховки трохи закоротка для 1 карабіна, але легко вирішується звичайною відтяжкою.
  • Сам рюкзак дуже міцний і незрівнянний з першим варіантом. Скелі Туреччини з дуже гострими краями, ріжуть будь текстиль як ніж. Це факт.

Guide 30 in mountains

В підсумку скажу що рюкзак мені сподобався і по всіх параметрах, які повинні відповідати штурмовому рюкзаку одноденного виходу, мене ВЛАШТУВАВ. Міцність тканини, міцність фурнітури, місткість, вага, водостійкість і ціна - все було на рівні. Дуже сподіваюся що довговічність рюкзака теж буде на рівні! Дякую!