В таку спеку хочеться втекти в прохолодні Карпати. Але там може очікувати вже інша стихія - дощ. Втім з правильно підібраним спорядженням волога не стане на заваді вашої мандрівки. 

Як захиститися від дощу в поході?

 

В першу чергу, потрібен надійний дощозахисний одяг. Є декілька варіантів на різний смак та гаманець: 

  1. Дощовик-пончо. Це накидка з непромокаючого матеріалу з капюшоном, яка закриває повністю тіло і рюкзак. Перевагами пончо є невелика ціна та універсальність. А також велика площа, тож ним можна накрити всі речі. 

В залежності від матеріалу пончо відрізняються і за ціною. Поліетиленові дощовики найдешевші та найлегші, проте легко рвуться і взагалі не дихають. Дощовики з непромокаючих тканин, наприклад Оксфорду, прослужать значно довше, однак і мають більший об’єм та вагу, і не дихають. Пончо з мембрани дихають, проте доволі важкі, і цінник вже значно вищий.  

 

  1. Куртка з мембрани. В мембранці ви вже точно будете виглядати як спортсмен або спортсменка, а не туристи-новачки у дощовиках). Така куртка має зручний крій капюшона та рукавів, для захисту долонь та обличчя від вітру, дощу та снігу. Можуть бути моделі з підкладкою чи сіткою, або полегшені одношарові. Останні ще й легкі та займають мало місця. 

Розмір мембранної куртки слід підбирати так, що вона налазила зверху на вашу пухову куртку. Наша мембранка Norge легка та гарно захищає від дощу.

  1. Куртка з Softshell. Це матеріал, який водночас не пропускає опади та вітер, і гарно відводить вологу від тіла. Софтшели з високими показниками водостійкості гарно захистять від помірного дощу. Тож це зручний варіант ходового одягу у поході. У нас є кілька моделей курток з софтшелу.

  1. Під час сильних дощів або мокрого снігу корисно мати мембранні брюки. Вони так само, як і куртка, не пропускають вологу ззовні та відводять її від тіла. Дуже зручно якщо це брюки-самоскиди: їх можна вдягти, не знімаючи черевиків, кішок, лиж. 

 

Окей, з захистом тіла розібралися, тепер поговоримо про захист рюкзака. 

Існують рюкзаки з непромокаючих матеріалів та з проклеєними швами. Але якщо у вас не такий рюкзак, речам точно потрібен додатковий захист від вологи.

 

  1. Рейнкавер, або накидка від дощу. Це всім відомий аксесуар у вигляді чохла на резинці, що натягається зверху на рюкзак і не пропускає вологу. Декілька порад щодо вибору рейнкавера: 

  • Обирайте накидку більшу ніж об’єм рюкзака, так щоб можна було ззовні вмістити каремат, мотузку, тощо. 

  • Радимо моделі накидок з резинкою, що продягається через спинку рюкзака. Це резинка не дасть вашій накидці злетіти від вітру або чіпляння об рельєф.

 

 

  1. Рейнкавер це хороша річ, але варто подбати про захист ваших речей всередині рюкзака. Тут в нагоді стануть гермомішки. Або якщо їх немає - поліетиленові пакети всередині звичайних мішків для речей. Ще один варіант - поставити всередину рюкзака один великий пакет на 80-120л.

Особливу увагу зверніть на захист аптечки та спальника. Також не забувайте покласти в спеціальний чохол або зіп-пакет телефон, гроші та документи. В зимових походах обов’язково потрібно мати аварійну пару теплих рукавиць в герметичному пакеті. 

 

Бажаємо усім хорошої погоди в горах та сухих шкарпеточок!