Як гарно виспатися в наметі? 

Повноцінне відновлення і відпочинок необхідні в будь-якому поході. Без гарного сну падає не тільки задоволення від подорожі, а й безпека. Адже щоб відновити увагу, концентрацію та фізичні сили, потрібно добре виспатися. 

Але от буває таке - лежу в наметі, кручусь та ніяк не засну. Або ніби і поспали 8 годин, а на ранок відчуття наче всю ніч по скелям дерлись. Що ж робити? 

Ось декілька порад для комфортного сну в поході:

 

  1. Найголовніше спорядження для ночівлі - спальник. Він має бути з відповідною температурою комфорту. А також правильного розміру - у завеликому буде холодно, у замалому тісно та незручно. 

Важливо правильно пакувати спальник. Головне - зберегти його сухим. Особливо якщо спальник пуховий. Тут в нагоді стануть гермомішки. Якщо такого немає - старий добрий поліетиленовий пакет всередині компресійного чохла захистить спальничок від дощу, роси, та від пролитої всередину рюкзака газованки.

Після сну спальник бажано відкрити та провітрити. Пакувати в чохол спальник слід хаотично, не скручувати роликом. Інакше наповнювач буде зминатися весь час в одних місцях, і будуть з’являтися більш холодні зони.

 

  1. Корисний аксесуар для сну - вкладиш у спальник. Це тонкий мішок з м’якої тканини, що вкладається всередину. Вкладиш дає додаткове тепло та комфорт. А ще дозволяє довше зберігати спальник чистим. Втім вкладиш це додаткова вага, тож тут кожен сам обирає між комфортом і легкістю.

 

  1. Килимок має бути підібраний по сезону. Більш комфортними та теплими будуть сучасні надувні і самонадувні килимки. Також вони мають меншу вагу та об’єм, ніж килимки з пінки. Натомість килимки з пінки дешевші та не мають ризику пробитися. 

 

Не менш важливо правильно вдягатися для сну. Варто мати окремий комплект із термо або звичайної футболки та штанів для сну. Також не забудьте захистити зони, що найшвидше втрачають тепло: голову та ноги. Тут в нагоді стануть пов’язка-баф та м’які флісові шкарпеточки. 

Якщо подорожуєте соло та хочете зекономити на вазі намета і об’ємі, то спробуйте бівачний мішок. Це чохол з мембрани, що вдягається на спальник. Він захищає спальник від опадів, та виводить конденсат назовні.