Що таке стиль? Що таке принципи? Зараз в сучасному альпінізмі та гірському туризмі є наратив, що все скочується в попсу.

Навіть не так: Бажання зробити рівні можливості для всіх, незалежно від фізичних можливостей, таланту чи вкладених зусиль (так так, той самий час та дискомфорт, а не гроші) привело сучасне горосходжування в стан, коли усі пишаються досягненнями усіх. І це чудово!

 

Це дає можливість першій українці відчути себе першою, першому харків’янину. Це демократичне ставлення до всіх. І цим прекрасний наш вид діяльності. Він дає неосяжне поле для досягнень. І легко монетизує ці досягнення, в свою чергу ще більше поширюючи популярність outdoor. 

Та все ж досягнення створюють екстремуми. Будь який прогрес створюють люди з бажанням більшого. Для більшості вони фріки. Ну який сенс лізти на 7к без теплих біваків, кисню з ризиком залишитися дураком до кінця життя через зміну насичення мозку киснем. Але саме ці одиниці створюють прогрес. Улі Штек біг в горах, Алекс Хонольд ліз соло складне, Месснер створив ікону стилю і так далі. 

 

І чим цінна премія Золотий Льодоруб. Вони намагаються створити та втримати тренд на правильний стиль в альпінізмі. І для цього не менш важливим, ніж нагороджувати переможців, є показати які сходження і є тим самим альпінізмом, що створює екстремуми.

Саме список 2023 - Significant ascents і є тим прикладом стилю. Саме ці сходження показують що є сильного та цікавого у світі альпінізму. Звісно, важко говорити це жителям країни, які самі живуть в екстремумі постійно. Та все ж саме підхід до стилю визначає передумови життя і рішень.