- Надя, ти довгий час займалась альпінізмом. Зараз більше скелелазінням. Чому відбулися ці зміни?

- Життя змінюється, і треба пристосовуватись, бути гнучким до нього, щоб в усіх сферах твого життя все було в гармонії.

Надя Чабан

- Які плюси у 100% скелелазній сім’ї?

- Ну, у нас двоє з трьох скелелази. Син знаходить багато чого цікавого під скелями, поки батьки лазять. Плюси - ми мандруємо разом. Є про що поговорити увечері після тренування. У нас спільні переживання, мрії приблизно про одне і те саме.

- Ви часто подорожуєте з сином, Мітьою, причому досить з маленького віку. Він вже починає робити перші кроки в скелелазанні?

- Йому зараз чотири роки, і ми не сильно поспішаємо прив’язувати його до мотузки і тягнути на скелю. Цього року в Греції він спробував трошки полазити з мотузкою, але зовсім трошки. Йому сподобалось лізти вверх, а от коли дійшло діло до спуску, було зовсім некомфортно. А от сьогодні він, можна сказати, вперше пішов на тренування на скеледром, але ці його скелелазні кроки ще зовсім-зовсім маленькі.

Надя Чабан

- Чи дотримуєшся ти якогось особливого режиму харчування та як тримаєш своє тіло у формі?

- О, ну ми багато чого стараємось не вживати. Але це не дієта, а просто сформована часом звичка, яка постійно трохи змінюється і удосконалюється. Ми не їмо м’ясо та рибу, стараємось не вживати магазинні хлібні вироби і кондитерку, фільтруємо, які продукти з чим сумісні/несумісні… “Пунктиків” достатньо. Але щоб тіло було в формі, мені треба не тільки правильно харчуватися, а і достатньо рухатись, тоді все буде добре.

- Ти засновник бренду YosyaMitya. Як з’явилася ідея заснування?

- YosyaMitya - це трохи перекручене слово від Yosemite (Йосеміти, сподіваюсь, всі в курсі, що це за чудове місце в Америці). Прийшло до нас з Мішею це слово ще в 2007 році під час сходження на Форканті в Криму. А потім я повернулася до нього, коли задумала випускати футболки зі своїми принтами.

- Ким із скелелазів ти захоплюєшся?

- Мішою Уткіним, Танею Шурубор, Кирилом Гришко, Стьопою Костусевим, Валерою Крюковим і Стеф Девіс, звичайно

Надя Чабан

- Що порекомендуєш дівчатам, які роблять перші кроки у скелелазанні?

- Знайти класного тренера або, ще краще, мотивовану компанію, багато їздити на скелі, багато лазити з нижньою, вчитися дихати під час лазіння і отримувати задоволення від всього того, що в результаті тобі може дати скелелазіння.

Надя Чабан