Якщо вирішили справді добре прогулятися. Закарпатський туристичний шлях - найдовший маркований пішохідний маршрут в Україні. Його довжина складає 398 км.

Маршрут проходить основними гірськими хребтами українських Карпат: Боржавським, Вододільним, Свидовецьким і Чорногірський; частково проходить через Горгани та Бескиди. Нитка маршруту проходить через багато селищ та точок: Великий Березний (початок) - Стужиця - Ужоцький перевал - Біласовиця ― Воловець - Міжгір'я - Колочава - Усть-Чорна ― Кваси - Ділове (кінець), та ще кілька сіл по ходу маршруту.

Цей маршрут отримав нову популярність під час карантину 2020-2021 рр (пам’ятаєте ще таке?). Зараз проходження ЗТШ обмежене, оскільки шлях пролягає у прикордонних зонах.

Декілька українських мандрівників пройшли ЗТШ соло, і навіть взимку. Одна з них, Аліна Косовська, написала книгу про своє зимове соло. Її можна придбати на нашому сайті.

Варто подякувати Товариству “Карпатські стежки” за методичність та послідовність у підтриманні стану стежок та маркування. А також багатьом волонтерам, які поліпшують шляхи в Українських Карпатах.

А ви б пройшли ЗТШ, якби на роботі давали настільки довгу відпустку?)