Напевно, ви чули про шлях Святого Якова - паломницький та туристичний піший маршрут, що продовжується через усю Європу до іспанського містечка Сантьяго-де-Компостела. 

 

А чи знали ви, що в Україні знаходиться частина шляху Сантьяго? 

Цей маршрут проходить через мальовничі місцини Вінницької та Хмельницької областей. І отримав назву Camino Podolico. Зараз загальна довжина маршруту налічує 252 км. В першій його частині мандрівники мають можливість пройти вздовж мальовничих берегів річок Південний Буг та Рів, а в другій наблизитися до Товтр.

 

На шляху мандрівників чекають не лише природні атракції, а і багато культурних та історичних пам’яток. Старовинні замки, палаци, храми та музеї. Шлях промаркований вказівниками, облаштовані місця ночівлі. Також є електронний трек та путівник по маршруту. 

 

Історія Camino Podolico бере свій початок у 2021 році. Одним з ідейних натхненників проекту став журналіст і мандрівник Максим Беспалов. Свого часу він пройшов європейський шлях Святого Якова більше 20 разів та написав книгу про свої подорожі.

 

У 2024 р після дворічної перерви офіційно відкритий сезон проходження Подільського шляху святого Якова. Цьогоріч планується розширення маршруту і поява альтернативних гілок.